Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Aktuality > 5. ročník Běhu pro život

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

5. ročník Běhu pro život

5. ročník Běhu pro život vrcholí již tuto sobotu, 23. června 2012 v 15.00 hodin v Praze a odstartují jej patroni celé akce Hana Čížková a Pavel Liška.

V České republice je v kojeneckých ústavech, dětských domovech či jiných zařízeních obdobného typu umístěno přibližně 11 000 opuštěných dětí či dětí, které přišly o svoji rodinu nebo pocházejí z rodin, které se o ně z různých důvodů nedovedou nebo nemohou postarat. V Praze žije v současnosti v ústavních zařízeních téměř 500 dětí, které by mohly vyrůstat v pěstounské rodině. Všichni obyvatelé z Prahy a okolí, kteří se v sobotu 23. června účastní akce Běh pro život, mohou právě těmto dětem pomoci v takové rodině žít. Pěstounské péči se v Praze nyní aktivně věnuje na 600 rodin, které se starají o téměř 900 dětí.

Cílem 5. ročníku Běhu pro život, který organizuje Nadační fond Tesco a který se v Praze koná pod záštitou primátora Bohuslava Svobody a náměstka primátora Ivana Kabického, je vybrat 4 miliony korun na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče pro 50 dětí. Partnerem projektu je Asociace náhradních rodin České republiky. Pražský Běh pro život přijde podpořit také ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Podpora pěstounské péče je rovněž předmětem novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí, kterou schválili poslanci minulý týden, a která má snížit počet dětí v ústavech.

Více informací o pražském Běhu pro život naleznete v přiloženém dokumentu.

Podrobnosti o celé akci Běh pro život, možnostech, jak přispívat a přehled vybraných částek jsou k dispozici na www.behprozivot.cz nebo na facebookové stránce Tesco Běh pro život.


A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 79

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena