Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Pro děti > Adolf Born, autor nejen Macha a Šebestové vystavuje v Poličce

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Adolf Born, autor nejen Macha a Šebestové vystavuje v Poličce

Fotogalerie:
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce
Adolf Born v Poličce

Schránka:
Přidej do schránky.

„My jsme žáci třetí B, bereme však na sebe, podobu zajíce…“ kdo z nás by neznal slova známé znělky jednoho z nejslavnějších večerníčků Adolfa Borna. Tuto sobotu zazněla v Městské galerii v Poličce, v podání studentské kapely Maníci.

Co se vám vybaví, když se řekne jméno - Adolf Born? Mnozí z nás si zajisté vybaví postavy dvou školáků, hnědého psa a jedno kouzelné, utržené telefonní sluchátko. Večerníček o dobrodružstvích Macha a Šebestové zná zajisté každé malé dítě. Výstava s příhodným názvem Adolf Born Nejen Mach a Šebestová, kterou zahájili tuto sobotu v Poličce má za úkol, jak nám již název napovídá, představit tvorbu oblíbeného a uznávaného grafika a ilustrátora z několika dalších pohledů, nejen jeho práci pro kinematografii, která je na výstavě zastoupena originálem scénáře večerníčku o Machovi a Šebestové.

Na výstavě se také návštěvník setká s grafickými listy, které představují autorovu volnou tvorbu a poukazují na jeho vášeň pro cestování. Reálné motivy z cizích zemí jsou vyjádřeny bizardními postavami s charakteristickými zvířecími rysy. K vidění je i knižní ilustrace, která k Adolfu Bornovi neodmyslitelně patří. Na svém kontě má již 300 ilustrovaných knih. Vzpomeňte… Kdo z nás někdy otevřel knihu a viděl obrázky postav elegantních pánů v kloboucích a dam s hlubokými dekolty, vysokými účesy, se střevíčky s podpatky či s cigaretovými špičkami? Zajisté mnoho z nás…

Díla Adolfa Borna jsou obdivována pro svoji nápaditost, vysokou výtvarnou úroveň nejen u nás, ale i v zahraničí, jsou milována pro humor, kterému podléhají všichni bez rozdílu věku a pro svou spontánnost… Právem se o Adolfu Bornovi píše jako o klasiku české karikatury. Spojení reality s představou má u autora nejrůznější podoby. V jeho dílech můžeme obdivovat lidské povahy a vlastnosti v různých zvířecích podobách. O těchto metamorfózách František Nepil napsal: „Uvědomte si, že duše a její vlastnosti se vlastně nakreslit nedají, protože jsou nehmotné, neviditelné a abstraktní. Ale Adolf Born na to přišel: potáhne to neviditelné kůží - třeba psí, kočičí nebo hroší - a ono to pak vidět je“.

Přijďte navštívit osobitý svět Adolfa Borna… výstava je vhodným způsobem jak strávit čas se svými blízkými a rodinou. Pro děti jsou zde připraveny hravé úkoly, kdy pomocí mapy vyhledávají a postupně plní zábavné úkoly, které jim tak objasňují tvorbu Adolfa Borna. Výstava je k vidění až do 2. září ve výstavních sálech Městské galerie v Poličce. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Centru Bohuslava Martinů, v Šaffově ulici.

Více se dozvíte na www.cbmpolicka.cz


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 51

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena