Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Ubytování > Aktivní relax, recept k dlouhověkosti

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Aktivní relax, recept k dlouhověkosti

Fotogalerie:
Wellnes pobyty
Wellnes pobyty

Schránka:
Přidej do schránky.

Zdravý životní styl je v současnosti stále více propagovanou ideologií velké části moderní populace. Způsob života ovlivňuje naše fyzické a duševní zdraví, a tudíž je považováno za vhodné se zamyslet například nad tím, jakým způsobem se stravujeme, jaké pohybové aktivity provozujeme a jak dlouho denně spíme. Mezi velmi rychle rozvíjející se oblasti zdravého životního způsobu života patří také schopnost relaxovat a aktivně odpočívat. Za synonymum tohoto druhu života můžeme považovat wellness, který je nepochybně fenoménem dnešní doby. Každý člověk potřebuje jednou za čas „vypnout“. Současný rytmus života se změnil a mění se také zátěž lidského organismu v zaměstnání, proto je vhodné tyto stresy na chvíli opustit a dopřát fyzické i duševní stránce těla relaxaci.

Již z doslovného překladu z angličtiny, který zní „být v pohodě a fit“, vyznívá podstata samotného pojmu. Wellness životní styl zahrnuje více dílčích součástí. Pokud se ale dotážete libovolného člověka na to, co si pod tímto pojmem představuje, s velkou pravděpodobností nedostanete úplnou odpověď. Co všechno tedy můžeme zařadit do této oblasti? Mezi hlavní předpoklady patří tělesná krása a zdatnost, pozitivní přístup k životu, osobní návyky a vnitřní rovnováha. Neznamená to tím pádem být jen zdravý, ale i cítit se tak po duševní stránce. Taková představa života je bezpochyby lákavá pro široké spektrum společnosti.

Služby poskytované v této oblasti jsou rozprostřeny do více sfér. Je to i z toho důvodu, že wellness se do určité míry prolíná s lázeňstvím. Z tohoto faktu vyplývá, že možností na území České republiky je opravdu hodně. Rozhodnete-li se využít některé ze služeb, můžete si vybrat z nesčetného množství od vířivých bazénů a masážních van, přes fitness centra a beauty salony až po různé druhy masáží a saun.

Co se týká zařízení, které tyto služby poskytují, není to pouze jeden druh, v rámci kterého mohou být wellness služby čerpány. Pro každodenní či jednorázové návštěvy v průběhu týdne je možné využít wellness center, které se často nacházejí přímo ve městech a jsou zaměřeny spíše na aktivní odpočinek a relaxaci. Dalším druhem je lázeňské wellness nabízející kromě klasických léčebných procedur také wellness procedury, mezi které patří např. magnetoterapie, různé druhy zábalů, masáží a mnoho dalších. Posledním obvyklým zařízením, které poskytuje wellness služby, jsou wellness hotely. I když tyto aktivity slouží jako doplňková činnost hotelů, jejich rozmach je naprosto viditelný a nabízené wellness pobyty? wellness pobyty jsou stále více poptávány. Zde je typické příjemné prostředí hotelů (mnohdy umístěné v přírodě) a služby, které mají za úkol vytvořit celkovou atmosféru wellness.

Právě mezi takové hotely patří čtyřhvězdičkový wellness hotel Vidly v Jesenících. V jeho nabídce figurují originální služby jako víkend pro zamilované nebo balíček pro seniory.

Pro mnohé z nás může být taková možnost relaxace významnou změnou života k lepšímu, a to zejména proto, že je třeba vzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou a přijmout nový a zdravý životní styl. Tomuto argumentu přispívá i to, že rozvoj a rozmach tohoto odvětví ještě není zdaleka u konce.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 52

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena