Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Životní styl > Hobby > Bezpečně na pracovišti

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Bezpečně na pracovišti

Fotogalerie:
Montérky
Montérky
Pracovní oděvy
Pracovní oděvy
Pracovní oděvy
Pracovní oděvy
Pracovní obuv
Pracovní obuv

Schránka:
Přidej do schránky.

Při výkonu takových povolání, jako je například zedník, elektrikář nebo třeba silničář, jsou nezbytnou nutností kvalitní pracovní oděvy a ochranné pomůcky. Poskytují pracovníkovi ochranu před zraněním a také pohodlí. Každému vyhovuje něco jiného a v dnešní době je nabídka na trhu opravdu široká.

Asi nejdůležitější součástí oděvu je pracovní obuv. Různá povolání vyžadují různý typ obuvi, ale něco mají společné. Musí být z kvalitního materiálu, pohodlná a hlavně praktická. Když budete pracovat na lešení nebo na jiných nebezpečných místech, musí vám nohu pevně držet a nesmí klouzat. Toto by se jednoznačně nemělo podceňovat a opravdu se vyplatí investovat do dražší, ale o to kvalitnější boty.

Ve svrchních oděvech existuje opravdu velký výběr. Záleží čistě na vašich preferencích a potřebách. Můžete mít nejen klasickou soupravu, která zahrnuje bundu a montérky, ať už s laclem nebo bez, ale také kombinézu, vestu nebo třeba mikinu. Volit si můžete z rozličných barev a kombinací, samozřejmostí je i letní a zimní provedení. A výrobci nezapomínají ani na dámy. I ony si mohou vybrat ze široké škály montérek, kombinéz nebo obuvi.

Společnost RADVER nabízí kromě již výše zmíněného zboží také různé reflexní oděvy. Vybrat si můžete z vest, triček, kalhot a celých kompletů. Toto ocení zejména pracovníci, pro které je důležité, aby byli vidět. Jako příklad lze uvést pracovníka letiště nebo silničáře. Nabídka je opravdu široká, od oblečení pro volný čas přes pomocné ochranné pomůcky (helmy, roušky, ochranná sluchátka, brýle,…) až po lékárničky nebo třeba auto-moto doplňky. Vybrat si můžete na internetu v e-shopu nebo navštívit jejich kamennou prodejnu, kde si vámi zvolené zboží vyzkoušíte.

Ochranné pomůcky jsou nedílnou součástí výbavy pro práci. V některých profesích, kde se vyskytuje vysoké riziko úrazu, je přímo ze zákona určeno, jaké pomůcky musíte používat. Například na staveniště nesmíte vstoupit bez ochranné helmy. Je nemyslitelné, abyste s motorovou pilou v lese pracovali bez ochranných brýlí a špuntů do uší. Bezpečnost je velmi důležitá. Jde o Vaše zdraví a je nutné si ho za každých okolností chránit. Máme jenom jedno a je zbytečné ho ohrozit jen proto, že si nenasadíme helmu nebo si koupíme nekvalitní boty.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 27

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena