Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Byty a bydlení > Domácnost > Biokrby vykouzlí příjemnou atmosféru i zahřejí

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Biokrby vykouzlí příjemnou atmosféru i zahřejí

Fotogalerie:
Umístění biokrbu v obývacím pokoji
Umístění biokrbu v obývacím pokoji
Umístění biokrbu v kanceláři
Umístění biokrbu v kanceláři
Umístění biokrbu v koupelně
Umístění biokrbu v koupelně
Stolní biokrb
Stolní biokrb
Volně stojící biokrb
Volně stojící biokrb
Nástěnný biokrb
Nástěnný biokrb

Schránka:
Přidej do schránky.

Ještě před pár lety jste si nedovedli představit, že byste mohli mít krb i u vás doma? Záviděli jste přátelům s rodinnými domy a plápolajícím ohněm v krbu? Nyní už není důvod tesknit, krb můžete mít doma i vy. Biokrb je zajímavou variantou pro všechny, kteří touží po pohodové atmosféře s minimem práce a bez jakéhokoli omezování. I v bytě si můžete vytvořit tu pravou romantiku, navíc bez kouře, obstarávání dřeva a zásahů do interiéru.

Co to jsou biokrby?

Co si představit pod pojmem biokrby, jinak zvané též jako krby bez komínu či krby na biolíh? Biokrby hoří pouze s použitím biolíhu nebo speciálního gelu. Ačkoli je hlavní myšlenkou biokrbů příjemná atmosféra z otevřeného ohně všude, kde chcete, spalování biopaliv je doprovázeno příjemným teplem. Biokrby tedy opravdu topí a výhřevnost, tedy i velikost plamene, je možné u krbů regulovat. Výhřevnost biokrbu je závislá na objemu konkrétního hořáku. Platí pravidlo, že čím je hořák větší, tím více tepla je schopen vyprodukovat.

Nedovedete si představit, že můžete mít doma oheň, aniž by byl doprovázen kouřem? Ano! Produktem spalování biopaliva je pouze teplo, vodní pára a zanedbatelné množství oxidu uhličitého. Není tedy třeba větrat více, než jste zvyklí. Kvalitní biolíh při spalování neprodukuje saze ani zápach. Polena do biokrbů jsou vyrobeny ze speciální keramiky ISO. Lze je tedy používat opakovaně a dlouhodobě..

Biokrby jsou vhodné do domů, bytů i kanceláří. Biokrb můžete mít v obývacím pokoji, ložnici či koupelně. A v létě si ho můžete vzít s sebou na balkon a užít si dokonalý romantický večer.

Jaké druhy biokrbů máme?

V současné době existuje několik druhů biokrbů. Stolní a volně stojící biokrby lze postavit kdekoli bez potřeby instalace. Jejich výhodou je jednoduchá manipulace a díky tomu možnost jejich přemisťování dle potřeby a nálady. Přemístění nezabere více než několik minut. Nástěnné krby vyžadují zavěšení na zeď. Připravte se na stejnou práci jako při věšení televizoru. Žádné jiné zásahy do interiéru potřeba nejsou. Biokrb je možné pověsit také volně do prostoru, samozřejmě s ohledem na jeho váhu. Vestavné krby se svým vzhledem nejvíce přibližují těm klasickým. Zde je nutné připravit stavební otvor v nehořlavé stěně. Veškeré další informace ohledně umístění krbů, jejich vzdálenosti od nábytku a dalších parametrů jednotlivých typů zjistíte na webových stránkách firmy BIOKRBY.CZ, která nabízí prodej biokrbů v Praze.

Jedna z otázek, které si pokládají budoucí majitelé biokrbu je, jaké jsou náklady na jeho provoz. Vězte, že biokrb není finančně náročnější než klasické krby. Jediné, na co si při využívání biokrbů budete muset zvyknout, je, že nebudete muset shánět dřevo, řešit jeho skladování a přenášení. Nebudete muset ani třikrát denně čistit sklo, hlídat jiskry a popel. Pokud se s tímto dokážete vyrovnat, je pro vás biokrb to pravé ořechové.

Už jste se rozhodli pro pořízení biokrbu? V současnosti najdete několik kamenných i internetových obchodů, které přinášejí širokou nabídku biokrbů. Praha, Ostrava, Horní Dolní? Např. pro firmu BIOKRBY.CZ žádný problém. Sídlo pro kamennou prodejnu je Praha, nakupovat mužete i v eshopu biokrby.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 3

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena