Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Pro muže > Chodí Vaše dítě na praxi? Pracovní pomůcky pro středoškoláka

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Chodí Vaše dítě na praxi? Pracovní pomůcky pro středoškoláka

Fotogalerie:
Pracovní oděvy
Pracovní oděvy
Pracovní montérky
Pracovní montérky
Pracovní plášť
Pracovní plášť
Pracovní rukavice
Pracovní rukavice

Schránka:
Přidej do schránky.

Víte, jak to chodí: děti rostou před očima. A z žáčka základní školy se stává teenager rozhodující se, kudy jít dál. Stojí před vámi dospívající osoba s nejistým osudem. Vybírá si, kterou střední školu, popřípadě učiliště absolvuje. Možností je spousta. Někteří se rozhodnou pro gymnázium. Ovšem jiní se dají cestou řemesel a umění zakončených maturitou nebo výučním listem. Vyberou si třeba automechanika, tiskařinu, kadeřnictví, zedničinu, zalíbí se jim umělecká škola, inklinují ke kadeřnictví či kuchařině…

Takový jedinec, celý vykolejený, nastupuje do vyučování. V první hodině praxe (nebo ještě před ní) jim je dáno na vědomost: „Tiskaři, na příště si vemte montérky, ať si máte do čeho utírat barvou zašpiněné prsty.“ „Kadeřníci, vaší povinností je mít bílý komplet: kalhoty a tričko.“ „Automechanici, nezapomeňte modráky a pracovní rukavice.“ „Malíři, přineste si zástěry.“ „Zedníci, nezapomeňte hlavně pevnou pracovní obuv, ať vám padající cihla nezpůsobí bolestivé trápení.“ A tak dále. Nejen oni, ale i vy, jakožto zodpovědní rodiče, jste v první chvíli paf. Co teď? Kde shánět takhle najednou jakékoliv pracovní oděvy?

Jiný případ nastane, pokud se dospívající jedinec rozhodne být trochu produktivním a chce si trochu přivydělat. V létě se na internetu kupí spousta inzerátů a pracovních nabídek. Velké množství z nich nabízí práci na stavbě, v sériové výrobě, v kavárně či restauraci… A ke spoustě z nich potřebuje každý brigádník patřičné pracovní oblečení a ochranné pomůcky. Bez nich se zkrátka každá civilizovaná společnost dnes neobejde. Je povinností je mít v kterékoliv pracovní činnosti hrozící znečištěním nebo rizikem úrazu.

Možná víte, kde se ve vašem městě nachází prodejna s pracovním vybavením. Ve větších městech to není až takový problém. Ale pokud jste z menšího městečka nebo vesnice, víte, že kamenné prodejny tohoto druhu nemusíte mít na dosah jinak, než že si do nich zdlouhavě dojedete vybrat. Jenže vám nezpůsobí zrovna dvakrát radost to, že „poslední kus kuchařských kalhot, je nám velice líto, si před vámi koupila paní před půl hodinkou, to víte, začátek školního roku…“

Zato v internetových obchodech máte záruku dodání zboží vždy. Zde vám nikdo nevyfoukne poslední pár svářečských rukavic před nosem. Ve virtuálních položkách můžete vybírat libovolně dlouhou dobu. Chcete určitou barvu kalhot? Potřebujete pracovní helmu na stavbu? Sháníte montérky pro široké spektrum využití, rukavice, ochranné brýle a další pomůcky? Vše najdete na internetu. Možná vás trápí nemožnost odzkoušet si jako v kabince vybraný kus oblečení. V tom případě hledejte takový internetový obchod, kde máte přehledně uvedené rozměrové tabulky, podle nichž bezprobémově vyberete správně padnoucí velikost.

Zkuste si prohlédnout například stránky www.radver.cz, kde najdete (nejen) výše uvedený sortiment od všech možných výrobců. Netrapte se ježděním po nákupech pracovních pomůcek, ale zařiďte si, aby vám je přivezli až na práh domova.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 49

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena