Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Aktuality > Dotkněte se pravěku na dnech pravěkých řemesel!

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Dotkněte se pravěku na dnech pravěkých řemesel!

Národní muzeum zve všechny příznivce archeologie na akci plnou objevů a poznání Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých řemesel, která se koná 27. a 28. září 2012 od 9.00 do 16.00 hodin v areálu Botanické zahrady Praha „Na Farkách“. Pojďte s námi do pravěku a zažijte na vlastní kůži, jak se v dávných dobách vyráběly nástroje, jak se lidé oblékali, zdobili šperky, i co jedli!

Program akce je rozdělen do dvou dnů – čtvrtek 27. září je přístupný zejména pro školní třídy, družiny i zájmové kroužky, kam je nutné se objednat. Pátek 28. září je vyhrazen všem malým i velkým nadšencům archeologie. Celým programem Vás provedou školení lektoři. Uvidíte a sami si vyzkoušíte, jak štípal kamenné nástroje paleolitický lovec, jak brousil sekerky první zemědělec, jak se zpracovávala kůže, dřevo i kosti nebo jak se odléval bronz. Zkusíte si práci s pravěkým srpem, mletí obilí a tkaní textilií. Aktivity doplní i speciální přednášky věnované jednotlivým řemeslům. Akce se bude konat za každého počasí, v případě jeho nepřízně bude možno využít úkrytu stanů. Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné oblečení i obuv!

Dvoudenní program plný aktivit a zážitků je součástí projektu Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví, financovaného Ministerstvem kultury České republiky. Program připravilo Národní muzeum ve spolupráci s Botanickou zahradou Praha, Muzeem hl. m. Prahy, Ústavem pro pravěk a ranou dobu dějinnou FF UK a společností Bacrie, o.s. Více informací se dozvíte na webových stránkách www.archeologienadosah.cz. Vstup je zdarma.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 90

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena