Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Ekonomika a finance > Externí zpracování mezd – kdy se mi tento krok vyplatí

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Externí zpracování mezd – kdy se mi tento krok vyplatí

Vedení mzdového účetnictví je jednou z nejnáročnějších disciplín v problematice účetnictví vůbec. Je jednoznačně jasné, že firma potřebuje vysoce kvalifikovaného a odborně zaškoleného pracovníka, který jí bude mzdovou agendu zajišťovat. Otázkou však zůstává, za jakých okolností se vyplatí zaměstnat interního mzdového účetního a kdy je lepší spoléhat se na služby účetního externího.

V oblasti mzdového účetnictví dochází každoročně k velkým změnám. Mění se nejen mzdové zákony a předpisy, ale také předpisy a formuláře pro odvod zdravotního a sociálního pojištění. Každý mzdový účetní se musí s novými předpisy a zákony detailně seznámit. Za tímto účelem probíhají speciální kurzy a účast na nich není zrovna levnou záležitostí. Pro mnohé, zejména menší podnikatele, představuje tato položka nemalou část jejich každoročního rozpočtu. Často proto svěřují svoji mzdovou agendu do rukou externích mzdových účetní. A tento krok se jim vyplácí. Externí mzdový účetní totiž pracuje, jak se říká, od kusu. Paušální poplatek za vedení mzdové agendy bývá zpravidla nízký a cena za zpracování mezd jednoho zaměstnance se pohybuje v řádu stokorun. Finanční náročnost této služby je nesrovnatelně nižší, než kdyby měl malý podnikatel zaměstnávat mzdového účetního interního. Podnikateli navíc odpadají starosti s komunikací s úřady, protože i tuto službu externí účetní poskytují.

Pro vlastníky větších společností ale bývá výhodnější zaměstnat mzdového účetního přímo ve firmě a nespoléhat se na externí zpracování mezd. Velké společnosti řeší personální problémy daleko častěji, než společnosti menší, a proto z praktických důvodů je lepší mít svého vlastního pracovníka. Když vezmeme v úvahu vyšší počty zaměstnanců, cenová výhodnost externí služby odpadá také. Proto jen u málokteré velké společnosti nenajdeme mzdové oddělení.

Externí zpracování mezd není vhodným řešením pro každého. Ale zejména malý a střední podnikatelé z něho mohou profitovat. Malé firmě s pěti zaměstnanci se nevyplatí zaměstnávat mzdovou účetní na stálý pracovní poměr. Vhodnějším řešením je najmout externí účetní, která mu ušetří nejen peníze a čas, ale také mnoho starostí.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 81

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena