Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Zábava a volný čas > Florbal – sport, který pobláznil Čechy

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Florbal – sport, který pobláznil Čechy

Fotogalerie:
Florbal shop
Florbal shop
Florbal shop
Florbal shop
Florbalové míčky
Florbalové míčky
Florbalka
Florbalka
Florbalka
Florbalka

Schránka:
Přidej do schránky.

Ponořme se v čase a nemusí to být ani moc daleko do minulosti. Píše se rok 2000 a florbal se začíná více a více dostávat pod kůži společenského povědomí. Party převážně mladých mužů nosí něco, co některým lidem připomíná klasickou hokejku, jiným zase díky využití prvních florbalových vaků vystává otázka: „Co to tam ti kluci mají? Luk, meč, golfové hole.“ Úsměvné, leč určitě i trochu pravdivé.

Florbal vplul do české společnosti podobně jako jiné fenomény na počátku 90. let. Z počátku se rozkoukával, bojoval o svou přízeň a čelil tlaku klasických halových sportů, jako jsou házená, basketbal a volejbal. Přeci jen tu panovalo obecné klišé, že jen a jen florbalisté ničí palubovky a jiné povrchy hal, a proto je třeba jejich činnost omezit. Největším nedostatkem se v počátku jevila i absence hal s rozměry na florbal, což je 20x40m, podobně jako u házené, futsalu či korfbalu.

Jenže florbalu se povedlo něco, co mu dnes ostatní sporty závidí. Proklouznul do hodin tělesné výchovy a hlavně poptávka ze strany dětí a mládeže rostla. S rozvojem společnosti a stavebním boomem se zvyšoval i počet velkých tělocvičen a mnohé z nich mají dnes florbal jako sport číslo jedna.

Florbal fenoménem

S nárůstem poptávky postupně začaly vznikat nové oddíly, byla vytvořena kompletní mládežnická struktura, soutěže se stále rozšiřovaly a o slovo se hlásil florbal i v tom nejdůležitějším médiu dneška, mezi něž patří masmédia obecně. Začal se mohutně rozrůstat sortiment s florbalovým vybavením. Na trhu vznikají internetové obchody, jako např. florbalky.com, které nabízí kvalitní florbalové hokejky, florbalové čepele a ostatní doplňky pro florbal. S kvalitním vybavením již nic nebránilo k propuknutí šílenství k tomuto sportu.

Oslavovali jsme 20 tisíc registrací, oslavovali jsme 30 tisíc registrací a tajně doufali, že časem dostihneme basketbal, volejbal i házenou. I stalo se a my slavili 40 tisíc florbalových hráčů a hráček. I blížil se další vrchol, jímž je snad nejpopulárnější sport u nás a to hokej. I ten padl a florbal tak se svými 50 tisíci registrovaných členů obsazuje druhé místo mezi kolektivními sporty co do počtu členů.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 10

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena