Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Vzdělávání > Fond dalšího vzdělávání v Moravskoslezském kraji: dobrá zpráva pro absolventy bez praxe. Pojďte na stáž!

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Fond dalšího vzdělávání v Moravskoslezském kraji: dobrá zpráva pro absolventy bez praxe. Pojďte na stáž!

Fotogalerie:
Fond dalšího vzdělávání
Fond dalšího vzdělávání
Fond dalšího vzdělávání
Fond dalšího vzdělávání

Schránka:
Přidej do schránky.

Ve čtvrtek 22. listopadu se v prostorách Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava konala informační schůzka k projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Tento systémový projekt Fondu dalšího vzdělávání přináší možnost získat praktické zkušenosti v oboru absolventům bez praxe, osobám na rodičovské dovolené, nezaměstnaným či zájemcům o další vzdělávání. Díky projektu se těmto cílovým skupinám podstatně zjednoduší vstup na trh práce. Prokazatelná praxe přitom při výběru zaměstnanců často hrají hlavní roli. Zvláště v situaci, kdy v Moravskoslezském kraji dosahuje nezaměstnanost 11,4 %.

Celostátní projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí se během svojí roadshow v tomto týdnu představil také studentům Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Z nich se brzy stanou absolventi, kteří po skončení studií budou hledat práci. Situace na pracovním trhu přitom není nijak pozitivní. Uchazečů o práci je mnoho, aktuální nezaměstnanost v kraji je 11,4 %. Proto už neplatí, že stačí mít dobré vzdělání a mluvit cizími jazyky. Rozhodujícím kritériem pro výběr zaměstnanců bývají pracovní zkušenosti. Jedním z důvodů může být tlak na firmy, které v době recese nemají čas několik měsíců zaškolovat nezkušeného uchazeče o práci. Práci raději nabídnou někomu, kdo se rychle přizpůsobí a zacvičí, aby mohl být pro firmu efektivní.

Zájemci o další vzdělávání, kteří chtějí požadavky firem splňovat a najít si co nejdříve práci, se mohou od podzimu letošního roku zapojit do projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Ten umožňuje všem zájemcům o další vzdělávání absolvovat stáž v délce jednoho až šesti měsíců u konkrétních firem z regionu či celé republiky. Stážisté pod vedením zkušeného mentora z vybrané firmy získají reálné pracovní zkušenosti a kompetence, které využijí ve svém dalším zaměstnání. Pokud se ve vybrané firmě dobře zavedou, může po vzájemné dohodě dojít k navázání pracovního poměru. Stáže jsou totiž přínosem i pro zapojené firmy. Ty si mohou stážistu během účasti na projektu zacvičit a poskytnout mu takové praktické vzdělání, které bude moci nadále využít i po skončení stáže. Fixní náklady s tím spojené jsou firmě uhrazeny.

Stáže sice nejsou pro stážisty placené, ale jako jistá forma benefitu je zapojeným osobám propláceno stravné ve výši 20 Kč za jednu odpracovanou hodinu. Výhodou je také flexibilita nastavení průběhu stáže, což je dojednáno dohodou mezi stážistou a poskytovatelem stáží. Toto ocení zejména osoby na rodičovské dovolené, které by se rády alespoň částečně vrátily do zaměstnání.

Pokud postrádáte pracovní zkušenosti a chcete se zapojit do dalšího vzdělávání, využijte k tomu projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Ať jste uchazeč o stáž, nebo firma, která může stáž poskytnout, stačí se bezplatně a nezávazně zaregistrovat na internetové stránce www.stazevefirmach.cz, nebo se obrátit na infolinku projektu 800 77 99 77 v pracovních dnech od 9 do 16 hodin, popřípadě lze využít profil projektu na sociální síti facebook www.facebook.com/stazevefirmach.

Realizace projektu

Projekt je realizován od června 2012 do října 2014 Fondem dalšího vzdělávání. Je podpořen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Zapojit se mohou občané z celé ČR s výjimkou osob s trvalým bydlištěm v Praze a kromě osob se statutem OSVČ, či studenta. Projekt je realizován s rozpočtem 800 mil. korun. Bližší informace poskytne Martina Arnoldová (martina.arnoldova@fdv.mpsv.cz), případně je lze vyhledat na www.stazevefirmach.cz.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 97

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena