Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Zábava a volný čas > Jak vybrat nejlepší televizor a co od něj můžeme očekávat?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Jak vybrat nejlepší televizor a co od něj můžeme očekávat?

Fotogalerie:
Smart TV
Smart TV
LCD televize
LCD televize
LED televize
LED televize
Plazmová televize
Plazmová televize

Schránka:
Přidej do schránky.

Výběr správné televize nemusí být tak snadný úkol, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jak se vyznat v pojmech, funkcích a parametrech, které se stále mění? LED, Plazma, LCD, Smart Tv. Nic vám to neříká? Pokud se v této oblasti příliš neorientujete a o nákupu nové televize uvažujete, rozhodně si tento článek nenechte ujít.

V dnešní době televize není jen obyčejným prostředkem pro sledování filmových snímků. Umí se připojit k internetu, umožňuje přehrávání z externích medií, hraní her i ukládání informací. Kromě klasického 2D obrazu si můžete doma vychutnat i sledování libovolného filmu v 3D neboli trojrozměrném zobrazení. Který typ televize si však vybrat?


LCD televize

LCD televize patří k první generaci tzv. „plochých televizorů“ založených na technologii tekutých krystalů. Lákavá je na nich dnes zejména cena. Avšak i přes to, jsou dnes LCD televizory spíše na ústupu a postupně je nahrazují technicky dokonalejší LED a Plazmové televize, které jsou jednak úspornější a také nám poskytují kvalitnější filmový zážitek díky lepším zobrazovacím funkcím.


LED televize

LED televize představují moderního nástupce klasických LCD televizí. Vynikají nízkou spotřebou a díky vysokému kontrastnímu poměru také jasným a ostrým obrazem. Oproti klasickým televizím využívá LED podsvícení a díky tomu šetří energii a prodlužuje životnost televizoru. Tento typ dnes patří k velmi rozšířeným, oblíbeným a cenově dostupným televizorům. Setkat se u nich můžete také se zabudovanou technologií LG Intelligent Sensor, která automaticky vyváží hodnoty jasu, kontrastu a ostrosti obrazu. Díky tomuto nastavení nejen předcházíte únavě očí ale také šetříte spotřebovanou energii. Samozřejmostí je také adekvátní obnovovací frekvence, která zaručí stále plynulou reprodukci obrazu.


Plazmová televize

Precizním zobrazením černé barvy, vynikajícím kontrastem a kvalitní dobou odezvy vyniká předposlední z kandidátu na ideální televizní přijímač. Co se týče barevnosti, může plazmová televize i na denním světle nabídnout špičkovou podívanou. Stejně tak jako u Led televizí, i zde můžete využít funkce LG Intelligent Sensor. Díky jedinečné technologii využití plazmy a iontů vyzařujících fotony se však vyrábí ve větších uhlopříčkách. Pokud tedy toužíte po malé televizi, raději sáhněte do regálu s LED nebo LCD modely.


A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 103

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena