Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Obchody a služby > Jaká kritéria musí splňovat pracovní oděvy?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Jaká kritéria musí splňovat pracovní oděvy?

Fotogalerie:
Montérky
Montérky
Pracovní oděvy
Pracovní oděvy

Schránka:
Přidej do schránky.

Snad každý se dostal jednou do situace, kdy musel šáhnout na dno svých nejlepších dovedností a postavit se tváři v tvář malířskému náčiní, zednické lžíci nebo jenom zacpanému kuchyňskému odpadu. Staré kalhoty a flanelová košile nemusí být vždy to nejideálnější oblečení. Obzvlášť, když se můžete při práci poranit. Co tedy hraje prim při výběru pracovních oděvů? Je to jistě funkčnost, pevnost, trvanlivost a také cena i pohodlí. A co si budeme povídat, v neposlední radě i vzhled. Člověk nikdy neví, jestli nebude opravovat okap sympatické mladé slečně s dlouhými řasami a ještě delšími nohami.

Každá práce má své specifické požadavky na pracovní oblečení. V dnešní době se nabízí široká škála pracovních oděvů, která vyhoví i těm nejextrémnějším pracovním podmínkám. Pracovní oděvy mají rozdílné úrovně ochrany, podle druhu látek, proti kterým se chráníte. Může se jednat o ochranu před toxickými látkami, kyselinami, ostrými předměty nebo žárem a prachem. Ochranné prostředky by měly pokrýt nejrůznější části těla před riziky spojenými s výkonem určité pracovní činnosti. Na trhu je k dispozici jejich pestrá nabídka. Člověk by ani netušil, čím vším se dá zakrýt jenom hlava.

Jak vybírat pracovní oděv?

Tělo lze dnes už bez problémů chránit v závislosti na okolní teplotě. Při letní práci je někdy zbytečné pařit se v hrubé bundě. Bohaté postačí pracovní vesta a montérky. Nabídka pracovní obuvi je také hodně široká. Klasická pracovní obuv s protiskluzovou podešví nebo odolná proti vodě je dnes samozřejmostí. Najdete i různé speciály jako například obuv odolnou proti elektrostatickému výboji.

Technologie materiálu nesmírně pokročila. Mezi dříve využívané materiály jako kůže, vlna nebo bavlna pronikli nové materiály, které jsou odolné proti různým druhům látek nebo žáru. Všechny tyhle ochranné oděvy a pomůcky musí splňovat evropské normy a jsou certifikovány také dle norem ČSN.

Je celkem samozřejmé, že by při výběru měla rozhodovat kvalita, ale situace bývá často diametrálně odlišná. U zaměstnavatelů rozhoduje při nákupu často cena a finanční možnosti. Snižování nákladů u osobních ochranných pomůcek však nemusí být tou nejlepší cestou, neboť nekvalitní výrobky přinášejí častá rizika pro zaměstnance a z pohledu zákoníku práce a různých předpisů a vyhlášek také rizika pro zaměstnavatele.

Pokud si řemeslník vybírá pracovní oblečení sám, jistě ho bude zajímat také víceúčelovost. To znamená, že si vybere oblečení s kupou kapes na metr, nářadí či mobilní telefon. V neposlední řadě chtějí, zvláště soukromníci, vypadat důstojně a dbají tedy na pěkný vzhled.

Nabídka obchodů splňuje všechna tato kritéria a některé ji ještě předčí. Zvláště na internetu se setkáte s e-shopy, které nabízejí dokonce i různé doplňky. Příkladem takového internetového obchodu je radver.cz. Tento internetový obchod nabízí také zákazové výstražné tabulky, protiskluzové pásky, bezpečnostní úpravu oděvů, lékárničky a mnoho jiného sortimentu potřebného především při manuální práci.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 15

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena