Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Zábava a volný čas > Jarní úklid v Havířově – hry, soutěže a vysloužilé spotřebiče

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Jarní úklid v Havířově – hry, soutěže a vysloužilé spotřebiče

Havířov, 26. dubna 2012 – Na oslavu Dne Země, které proběhnou v Havířově, dorazí sběrný koš, do něhož budou moci lidé odložit vysloužilé elektrospotřebiče. V rámci jarního úklidu se tak mohou jednoduchým způsobem zbavit například staré mikrovlnky, žehličky nebo pračky. Přistavení kontejneru zajišťuje kolektivní systém ELEKTROWIN, který pořádá v pátek 27. dubna spoustu her a soutěží pro děti i dospělé. Návštěvníci výstavy se budou moci dozvědět, jakým způsobem probíhá recyklace konkrétního elektrozařízení a také jak funguje v České republice jeho zpětný odběr.

Den Země je celosvětová ekologická akce, která se snaží širokou veřejnost motivovat k zamyšlení nad problematiku negativního vlivu člověka na životní prostředí. Zároveň se snaží lidi nasměrovat, jak mohou sami přírodě pomoci. „Lidé si totiž často ani neuvědomují, že recyklace nefunkčních elektrospotřebičů přináší jak úspory energie, tak i přírodních zdrojů,“ vysvětluje Roman Tvrzník, generální ředitel společnosti ELETKROWIN.

Například recyklací 100 000 tun elektrospotřebičů se ušetří únik do ovzduší 1 160 000 tun oxidu uhličitého, 59 milionů litrů ropy nebo 609 milionů kWh elektrické energie, která by jinak byla potřeba pro výrobu materiálů z nerostných surovin.

„Obyvatelé Havířova mohou do připravených košů odložit vysloužilá elektrozařízení. Odměnou jim bude dobrý pocit, že dali Zemi k jejímu svátku ten nejlepší dárek,“ dodává Roman Tvrzník.

Cílem celodenní akce je poskytnout obyvatelům Havířova dostatek informací o dobrém vlivu recyklace elektrozařízení na životní prostředí.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 47

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena