Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Vzdělávání > Jazyky pro každého: přímé výukové metody

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Jazyky pro každého: přímé výukové metody

Fotogalerie:
e-learningové vzdělávací programy
e-learningové vzdělávací programy
e-learningové vzdělávací programy
e-learningové vzdělávací programy

Schránka:
Přidej do schránky.

V dnešní době už snad nikdo nepochybuje o nutnosti znalosti cizích jazyků. Známe to snad všichni, nadějná cesta k naší vysněné práci skončí u přijímacího pohovoru, kde se celí zpocení ze sebe snažíme vysoukat odpověď na celkem nevinnou otázku: “Why do you want to work for our company?” Jindy nás šéf pověří vyřízením důležitého telefonního hovoru, ale ouha! ‚Ten člověk na druhém konci nemluví česky! Co že to vlastně říkal‘?

Spousta z nás takové situace důvěrně zná a přemýšlí, co s nimi. Není třeba věšet hlavu, jazyk se lze naučit velmi dobře i v dospělém věku, je však nutné vědět, jak na to. A především zvolit správnou metodu.

Všichni si pamatujeme školskou výuku jazyka, která pro spoustu z nás znamenala spíše utrpení nežli radost z toho, že se snažíme vštípit si do hlavy něco, bez čeho se jednou neobejdeme. Byly to dlouhé hodiny strávené biflováním slovíček a doplňováním nezáživných gramatických cvičení, a výsledek? Dokázal snad někdo z nás dát dohromady kloudnou větu, neřku-li plynně hovořit na dané téma?

V poslední době se k nám však začal dostávat fenomén, který má ambice vše změnit. Přímé metody výuky jazyků! O co se vlastně jedná? V přímé metodě nejde o to, aby se studenti naučili slovíčka, byla jim vysvětlena gramatika a během lekce se udělalo určité množství cvičení. Tato cesta studia je zdlouhavá a většinou se zcela míjí účinkem.

Přímé metody oproti tomu upřednostňují praktickou komunikaci. Studenti mluví od prvních minut lekce a své komunikační schopnosti neustále vybrušují jako ušlechtilý diamant, zbavují se ostychu z užívání cizího jazyka, který se pro ně stává něčím přirozeným. Vše potřebné naučí studenty lektor přímo ve výuce, není třeba se doma cokoliv ‚biflovat‘. A pokud by si student doma přece jen učivo rád zopakoval, nabízí jazykové školy, které přímými metodami vyučují, ke svým kurzům většinou doplňkové e-learningové vzdělávací programy zdarma. Zjednodušeně by se dalo říct, že tyto metody se inspirovaly způsobem, jakým se malé děti učí svůj rodný jazyk, a převedly ho do světa dospělých. A ono to opravdu funguje! Přímé metody jsou vhodné jak pro úplné, kteří se zvoleným jazykem nikdy nepřišli do styku, tak pro tzv. chronické začátečníky, kteří už mají nějaký základ a ne a ne se přehoupnout přes určitý bod. Přímými metodami jej překonají tak rychle, že si toho možná ani nevšimnou. Metody však oslovují i pokročilejší studenty, kteří již mají pěkné znalosti, ale potřebují se ‚rozmluvit‘. Příjemným bonusem takové výuky je zajisté i to, že hodiny nejsou nudné, lektor vždy navozuje příjemnou atmosféru a užijete si na nich spoustu legrace, proto se na každou lekci budete těšit! Výuku originální přímou metodou Effective English nabízí ve svých jazykových kurzech například jazyková škola Orange Academy, s.r.o.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 34

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena