Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Životní styl > Zdraví > Je Vaše informovanost o aktuálních trendech zdravého a pohodlného spánku dostatečná?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Je Vaše informovanost o aktuálních trendech zdravého a pohodlného spánku dostatečná?

Fotogalerie:
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu

Schránka:
Přidej do schránky.

Spánek – součást každého dne v lidském životě. Někdo potřebuje k životu jen pár hodin spánku denně, jiným nedělá problém strávit v posteli téměř celý den. V dřívějších dobách se nedbalo na kvalitu spánku a na místě kde se spí tak jako v současnosti. Bylo to dáno samozřejmě možnostmi doby a menší touhou lidí po luxusu. Časy se ale mění a spánek je nyní považován za velmi důležitý aspekt. Z určitého pohledu můžeme postele považovat za významný vynález, a to už jen kvůli tomu, že v moderním světě je spojení člověk-postel zažité téměř jako voda a vzduch. Není to ovšem jenom o kvalitě postele a spánku. Současné trendy ovlivňují výběr lůžek také po designové stránce, která může umocnit osobitý vzhled ložnic.

Na českém trhu je v této oblasti nepřeberné množství možností výběru a přitom krédem mnoha současných firem je vytvořit zdravé, pohodlné a designově vyvážené lůžko, které se člověku dokáže optimálně přizpůsobit, nikoliv lůžko, kterému se musí člověk přizpůsobovat. Volba takového lůžka ovšem není jednoduchou záležitostí. Proces výběru má totiž několik částí (stejně jako postel samotná). Nejprve je potřeba vybrat postelový rám a k němu správný rošt a vyhovující matraci. Možná se to na první pohled nezdá, ale koupi správné kombinace výše zmíněných komponentů je třeba precizně promyslet.

Aktuálně jsou velmi populární postele z masivu, které jsou povětšinou nabízeny a vyráběny zákazníkovi na zakázku. Je nutno podotknout, že se obvykle jedná o samotné rámy a matrace a rošty je třeba dokoupit samostatně. A proč oblíbenost tohoto druhu postelí roste? První a nejdůležitější výhodou je jejich extrémně pevná a trvanlivá konstrukce, a to znamená konec otravnému vrzání. Mezi další pozitiva patří také neotřelý design a výroba z přírodního materiálu.

Nicméně kvalitní spánek nedělá honosný rám, ale právě již zmíněné matrace a rošty do postele. Tento fakt je nezbytné brát v potaz. Existuje opravdu hodně druhů matrací a roštů a jejich pořízení představuje často finančně náročnější záležitost než pořízení samotného rámu postele. Doporučuje se tedy výběr těchto dvou části neuspěchat a důkladně promyslet více variant či si nechat poradit od odborníka. Správná kombinace totiž dovoluje páteři udržovat přirozený tvar. Co se týká matrací, na polohu těla při spánku mají největší vliv. Při jejím výběru je třeba věnovat pozornost nejen rozměrům, ale i typu jádra matrace, tuhosti, výšce, potahu apod. U roštů můžete vybírat mezi laťovým a lamelovým typem a pro dokonalé pohodlí slouží i možnost polohování roštu.

Příklad uvedeme na pražské společnosti MATRACE A ROŠTY s.r.o. Zde si zákazníci mohou pořídit vše od matrací, přes lamelové rošty a designové postele z masivu až po doplňkový sortiment pro zdravý a pohodlný spánek.

Z výše napsaného vyplývá, že výběr a správné složení postele není jednoduchou záležitostí. Všechny součásti se musí harmonicky doplňovat, aby vyhovovaly určitému uživateli ve všech jeho požadavcích. Tuto skutečnost je dobré mít na paměti.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 46

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena