Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Cestování > Krásy Jeseníků

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Krásy Jeseníků

Fotogalerie:
Hotel Vidly
Hotel Vidly
Recepce hotelu Vidly
Recepce hotelu Vidly
Restaurace hotelu Vidly
Restaurace hotelu Vidly
Wellness hotelu Vidly
Wellness hotelu Vidly
Sauna hotelu Vidly
Sauna hotelu Vidly

Schránka:
Přidej do schránky.

Květnaté louky, nespoutané horské bystřiny, podhorské pastviny i stáda ovcí a skotu. Jeseníky jsou rájem přírodních krás v každém ročním období a stojí za návštěvu. Navštivte nejen vyhlášená střediska zimních sportů ale i historické památky, lázně a kulturní akce. Drsná a zároveň romantická příroda již na vás čeká!

Pohoří Jeseníky se rozprostírá v severní části Moravy. Spolu s podhůřím jsou rájem mnoha přírodních krás s historickými i technickými poklady. Zvídaví turisté se mohou pokochat pohledem na lesnaté hory, prameny živé vody stékající hlubokými údolími, statné pralesy i ledovcové krasy s padajícími lavinami. Celý kraj je hojně obdařen horskými bystřinami s vodopády a průzračně čistou vodou. Nejedna romantické duše zde podlehne pověstem o skřítcích v tajemných rašeliništích a povzdychne při pohledu z jednoho z mnoha vrcholů.


Zimní radovánky

Bezpochyby největším lákadlem sportovců jsou Jeseníky v zimě. Nachází se zde hned několik vyhlášených středisek zimních sportů – důležitý turistický uzel Červenohorské sedlo, lyžařský areál Skitech nebo například areál Přemyslov. Na své si zde přijdou nejen zapálení lyžaři ale také začátečníci a děti. Běžkařům v zimě nabízejí trasy s celkovou délkou přes 380 kilometrů. Sníh se zde drží dlouho do jara, takže se stačí využít širokou nabídku ubytování v Jeseníkách a můžete si užívat sněhu až do poslední chvíle. Při výběru ubytování se zaměřte zejména na okolí. Nachází se hotel blízko lyžařského areálu nebo sjezdové trasy? Po sportovním výkonu si jistě budete chtít pořádně odpočinout. Budete mít v hotelu k dispozici wellness služby?


Jeseníky v létě

Jeseníky se chlubí stovkou dobře označených tras nejen pro pěší turistiku ale také pro cyklisty. Vykoupat se můžete například ve vyhlášených lázních Jeseník či v termálních lázních Velké Losiny. Mimo jiné se v této oblasti nachází také ruční papírna a renesanční zámek. V anketě první div Česka zvítězila místní přečerpávající elektrárna Dlouhé Stráně, kterou také stojí za to navštívit.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 110

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena