Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Životní styl > Zdraví > Kvalitní spánek – jak na to?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Kvalitní spánek – jak na to?

Fotogalerie:
Dětské matrace
Dětské matrace
Postele z masivu
Postele z masivu
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Matrace
Matrace
Matrace
Matrace
Postele z masivu
Postele z masivu

Schránka:
Přidej do schránky.

Všichni určitě známe pocit, který nás přepadne hned ráno po špatně prospané noci. Jestliže člověk nemůže usnout a celou noc se pouze převaluje nebo si jde lehnout do postele v poněkud pozdnější hodinu, než je zvyklý, provází nás po celý následující den otupující pocit únavy, nervozity, nepozornosti a nedostatečné koncentrace, což je v případě pracovní činnosti velmi nežádoucí. A všichni víme, jak vzteklé dokáže být každé špatně prospané dítko jakéhokoliv věku, o školním prospěchu ani nemluvě. Kvalitní spánek je totiž nutnou součástí zdravého životního stylu každého člověka. Organismus při něm odpočívá a shromažďuje energii na následující den. Odborníci se shodují na době spánku minimálně kolem sedmi, osmi hodin v případě dospělého jedince, pro dítě je doporučováno devět hodin spánku. Ovšem není to jen patřičná doba, která je pro spánek nutností. Bez kvalitního lůžka se totiž člověk nezregeneruje, ať prospí jakoukoliv dobu.

Kvalitní a pohodlná matrace, která by splňovala veškeré zdravotní standardy, je jednou z nejdůležitějších součásí vašeho zdravého spaní. Matrace musí proto splňovat určité požadavky na správné ulehnutí – zdravotně nezávadný materiál pro absenci roztočů a plísní libujících si ve vlhku a tmě na jedné straně, na straně druhé správnou měkkost: páteř musí zůstat po ulehnutí přirozeně zakřivená, člověk se nesmí moc bořit ani být k ránu otlačen a otlučen z tvrdého lůžka. Jak a kde tedy nakoupit, aniž byste se museli trmácet do obchodu, dlouze vybírat mezi regály a nakonec si objemné zboží sami odtáhnout domů? Řešením může být například firma MATRACE A ROŠTY s.r.o. se sídlem v Praze. Prostřednictvím jejího internetového obchodu si můžete pohodlně z domova vybrat jakoukoliv postel, rošt nebo matraci, která Vám bude vyhovovat po všech směrech. Na stránkách naleznete i podrobné informace o konkrétních pěnových materiálech, z nichž je sortiment vyráběn a podle něhož můžete vybírat.

Dobře se vyspat – to, co předurčuje celý den

Zmínili jsme i děti, jejichž zdravý spánek ulehčuje život jim i Vám. I v tomto vychází firma zákazníkům vstříc, neboť dětské matrace musí splňovat specifické požadavky na svou funkčnost a zdravotní nezávadnost vyplývající z jejich odlišné tělesné konstituce. Vybírat proto můžete i z kategorie specializované zvláště pro tyto nejmladší členy domácností.

Správná délka matrace pro každého jedince by měla přesahovat přibližně 15-25 cm jeho výšky. Může se ovšem stát, že člověk netypického vzrůstu nenajde v klasické nabídce matraci, která by tomuto odpovídala. Matrace na míru pro každého člověka jsou proto jedním z atributů této společnosti. Jestliže potřebujete matraci o nestandartních rozměrech, jednoduše firmu kontaktujete a domluvíte se dle své individuální potřeby. Menší, či naopak větší vzrůst už není překážkou pro pohodlný spánek a pro správné vybavení do ložnice…

V internetovém obchodě si jednoduchým způsobem v klidu vyberete a objednáte, pracovníci Vás kontaktují a domluvíte si s nimi termín doručení. Doprava je v dodacích dnech zcela zdarma, v případě menších objednávek je zboží zasíláno poštou. Jestliže si objednáte jakoukoliv postel a nechcete se otravovat s jejím sestavováním, je možné si za příplatek nechat zboží vynést až na místo uložení a nechat si ji pracovníkem sestavit do výsledné podoby.

Každý máme nárok na správný spánek, proto není nic jednoduššího, než si v klidu domova vybrat to správné zboží opravdu pro každého a ušetřit tak čas a nervy při nákupech a převozu. Dobře se vyspat je totiž přesně to, co určuje každý Váš den, jestliže ho chcete prožít bezproblémově a s dobrou náladou.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 18

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena