Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Aktuality > Mezinárodní projekt ISSS odstartoval na území okresu Přerov!

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Mezinárodní projekt ISSS odstartoval na území okresu Přerov!

Fotogalerie:
Loga
esf_eu_oplzz

Schránka:
Přidej do schránky.

Olomoucký kraj, Přerov – Centrum pro komunitní práci východní Morava (dále jen CpKP VM) rozjelo v červenci tříletý mezinárodní projekt „Mezinárodním partnerstvím k inovaci rozvoje sociálních služeb prostřednictvím nezaměstnaných“ zkráceně ISSS (Informační servis pro Sociální služby). V rámci mezinárodní spolupráce se slovenským partnerem Partnerstvo sociálnej inklúzie subregiónu Šariš bude vyvinut a do ČR přenesen inovativní nástroj k řešení problematiky rozvoje lidských zdrojů v oblasti sociálních služeb na území okresu Přerov.

Cílem tohoto projektu je vytvořit a pilotně ověřit nové postupy spolupráce v oblasti poskytování soc.služeb a sesíťování všech dotčených stran (zadavatelé, poskytovatelé a uživatelé) za účelem poskytnout jim jednotný prostor pro vzájemnou komunikaci a sdílení informací. CpKP VM, pod vedením paní ředitelky a manažerky projektu v jedné osobě, paní Bc.Gabriely Fellingerové, zajistí v rámci projektu proškolení pracovníků nestátních neziskových organizací v managementu a metodách kvality řízení služeb za účelem zvýšení odbornosti poskytování sociálních služeb z jejich strany. Projekt je dále zaměřen na skupinu nezaměstnaných, pro které svými aktivitami nabízí nová řešení k jejich uplatnění na trhu práce. Jednou z aktivit projektu je i kvalifikační kurz pracovníka v soc.službách dle zákona 108/2006 Sb. po jehož absolvování si účastníci zvýší svoji odbornost a hodnotu práce a tím i možnost najít si zaměstnání v oblasti sociálních služeb.

V rámci tohoto mezinárodního projektu dále vznikne aplikace „Informační Servis pro Sociální služby (ISSS)“. Tento program, umístěný na webu a volně přístupný bude sloužit jako virtuální prostor ke komunikaci mezi aktéry zainteresovanými v oblasti sociálních služeb. Po pilotním odzkoušení výše uvedených aktivit přenese CpKP VM své znalosti a nové zkušenosti i do ostatních krajů České republiky, a to prostřednictvím Metodiky, která zevrubně popíše způsob realizace projektu a jeho přínos cílovým skupinám.

Projekt „Mezinárodním partnerstvím k inovaci rozvoje sociálních služeb prostřednictvím zapojení nezaměstnaných“, reg.č. CZ.1.04/5.1.01/77.00241 je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

CpKP východní Morava Horní náměstí 9, 750 02 Přerov Petra Šatánková – Koordinátorka aktivit Tel.: 777 793 716 a e-mail: petra.satankova@cpkp.cz

www.cpkp.cz


A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 86

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena