Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Pro ženy > Mistrovství světa Výškov 2012

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Mistrovství světa Výškov 2012

Fotogalerie:
Mistrovství světa Výškov
Mistrovství světa Výškov

Schránka:
Přidej do schránky.

Už klepe na dveře, co nevidět začne bušit. Jen osm týdnů zbývá do přepsání atletické historie Vyškovska. A také do zlomového okamžiku sportovních kariér mnoha českých sportovců. S příchutí národních titulů i olympijských limitů. Mistrovství republiky v atletice jednotlivců je stěžejní akcí královny sportu v Česku každý rok. A letos dvojnásobně. Vždyť atletům půjde o jednu z posledních možností, jak získat letenku do olympijského Londýna. A půjde o finální test před mistrovství Evropy v Helsinkách. Pořadatelský tým úspěšně podstoupil další fázi příprav a ještě více poodkryl bohatý doprovodný program. Račte se přesvědčit...

Atmosféru přivane olympijská výstava

Chcete se na velký vyškovský svátek atletiky správně naladit? Co takhle si zpříjemnit čekání na víkend s plejádou českých atletických hvězd a jejich nelítostným soubojem o blyštivé medaile či statut olympionika? Máte jedinečnou příležitost. Pořádající klub AHA Vyškov ve spolupráci s Českým atletickým svazem, představiteli Města Vyškova a Městským kulturním střediskem chystá výjimečnou výstavu pod názvem Česká atletika před olympijskými hrami v Londýně. Je tak jasný ústřední motiv, kterým budou prostory Sokolského domu už od konce května vyplněny.

Jednotvárné to ovšem rozhodně nebude. „Máme další dva takové pracovní podnázvy, a to Vyškovská atletika včera a dnes, tam je asi jasno, o co půjde. Dále pak takzvané Olympijské okénko do jiných sportů v souvislosti s našim regionem, tedy prezentaci, jak je region svázán s olympiádou,“ objasnil šéf AHA Vyškov Jiří Hajzler. Objeví se tak vzpomínka na olympijské hrdiny z Vyškovska počínaje Aloisem Hudcem a konče Jozefem Mazurou. Nezapomene se i na velké momenty historie vyškovského stadionu, třeba evropský rekord Ludvíka Daňka v hodu diskem z roku 1964. „Ani to není všechno. Součástí bude i prezentace výborné malířky Aničky Málkové a mezi tím vším se objeví i nejúspěšnější výtvarné práce dětí, vše na téma královny sportu,“ dodal. Slavnostní vernisáž bude v pondělí 28. května v 17.00 hodin, navštívit výstavu můžete kdykoli až do samotného mistrovství i během něj. Vše podstatné! Pořadatelé u mikrofonu Vedoucí AHA Vyškov Jiří Hajzler a ředitel mistrovství Luboš Stloukal nechali nahlédnout do příprav mistrovství Už jen necelé tři měsíce a je to tady! Mistrovství České republiky v atletice jednotlivců 2012 zavítá na vyškovský stadion Za Parkem. Kdo ještě neví a chtěl by vědět, videorozhovor prozradil základní fakta o akci a odtajnil mnohé zákulisní informace. Odpovídali šéf pořádajícího klubu Jiří Hajzler a ředitel šampionátu Luboš Stloukal...

Režie se ujme mistr své profese Pavel Pruša

Za sebou má republiková mistrovství, nejeden evropský šampionát, spolupráci na ostravské Zlaté tretře, nespočet malých i velkých atletických podniků, a to nejen na území České republiky. Pavel Pruša je prostě ztělesněnou zkušeností a režisérskou jistotou. AHA se s ním domluvilo na spolupráci a o kvalitu zprostředkování dění na stadionu Za Parkem divákům na tribunách je tak navýsost postaráno. „Profesně představuje to nejlepší, co jsme si mohli přát. Svým uměním už Česko dávno přerostl, je to režisér evropského formátu," představil nového člena organizační party její šéf Jiří Hajzler. Pruša, člen týmu Top Athletics, přijal jeho nabídku velmi rád. „Byl jsem osloven už před dvěma roky kvůli mistrovství družstev, ale tenkrát mi to bohužel nevyšlo. O to víc jsem rád, že teď to mohu vzít. Od začátku vidím, že je mistrovství pořadateli bráno po všech stránkách na velmi vysoké úrovni. Je radost pracovat s někým, kdo má atletiku v srdci. Už se na to těším,“ řekl režisér červnového sportovního svátku.

Generální schůzka: vládla spokojenost

Poslední březnové úterý bylo pro vyškovskou atletiku hodně důležité. Ne, neběželo se žádné mistrovství či jiný vrcholný závod s vyškovským zastoupením. Do letošní bohaté medailové sklizně klubu AHA nepřibyl další zářez. A přesto byla na stadionu Za Parkem cítit zvláštní atmosféra plná očekávání. Pomyslný maratónský závod pořadatelů dospěl ke kontrolnímu bodu. Do útrob atletického stánku dorazili už v deset hodin dopoledne zástupci Českého atletického svazu a marketingové agentury Česká atletika s.r.o. Dále nechyběl ani režisér akce, zvukař a další členové pořadatelského týmu šampionátu. „Už se tu udělala spousta práce a dobré práce. Kdyby všichni pořadatelé velkých atletických akcí pracovali na přípravách tak, jak tento vyškovský tým, bylo by to skvělé,“ shrnul několikahodinovou návštěvu vedoucí oddělení soutěží ČAS Václav Fišer. Další proběhne na konci dubna.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 43

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena