Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Byty a bydlení > Domácnost > Myslíte, že je Vám Vaše postel poskytuje zdravý a pohodlný spánek?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Myslíte, že je Vám Vaše postel poskytuje zdravý a pohodlný spánek?

Fotogalerie:
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu
Postele z masivu
Matrace
Matrace
Matrace
Matrace

Schránka:
Přidej do schránky.

Spánek je neodmyslitelnou součástí každého dne lidského života. Už bylo napsáno mnoho o tom, kolik času tráví člověk v nejrůznějších životních situacích. Někdy nad takovými statistickými údaji zůstává rozum stát, existuje ovšem jedno místo, které téměř všechny ostatní předčí. Postel. Pro někoho kus nábytku či designový doplněk do bytu, pro jiné místo, na které nedají v žádném případě dopustit. Všichni mají ale společné to, že na této části nábytku stráví průměrně třetinu života.

Pro mnoho lidí bohužel není při výběru této „svatyně odpočinku“ prvořadá kvalita, soustředí se spíše na cenovou dostupnost, design či prostorovou úspornost. Takový přístup rozhodně není tím nejlepším řešením. Je potřeba si uvědomit, že právě spánek je jedním z hlavních prvků, které ovlivňují naši náladu, výkonnost a zdraví. Navíc se většina fyzických i duševních sil obnovuje při spánku, a tak je potřeba dbát na to, aby v té době mělo naše tělo co největší pohodlí. Při používání špatné postele může dojít například k potížím se zády či různým psychickým poruchám.

Dříve se lidé museli spokojit s nepohodlnou matrací, kde pružiny píchaly do zad, ale nyní je na českém trhu v této oblasti nepřeberné množství možností výběru a přitom krédem mnoha současných firem je vytvořit zdravé, pohodlné a designově vyvážené lůžko, které se člověku dokáže optimálně přizpůsobit, nikoliv lůžko, kterému se musí člověk přizpůsobovat. Volba takového lůžka ovšem není jednoduchou záležitostí. Proces výběru má totiž několik částí (stejně jako postel samotná). Nejprve je potřeba vybrat postelový rám a k němu správný rošt a vyhovující matraci.

Rám postele je pravděpodobně to první, co přiláká při výběru náš pohled. Tyto části podobně jako jiné kusy nábytku seženete dýhované, z lamina, z masivního dřeva, čalouněné, kovové apod. Aktuálně jsou velmi populární postele z masivu, které jsou povětšinou nabízeny a vyráběny zákazníkovi na zakázku. Je nutno podotknout, že se obvykle jedná o samotné rámy a matrace a rošty je třeba dokoupit samostatně. A proč oblíbenost tohoto druhu postelí roste? První a nejdůležitější výhodou je jejich extrémně pevná a trvanlivá konstrukce, a to znamená konec otravnému vrzání. Mezi další pozitiva patří také neotřelý design a výroba z přírodního materiálu.

Další neodmyslitelnou část tvoří postelový rošt, který drží matraci v rámu. Plní ovšem také další funkce, které přispívají k většímu komfortu. Na výběr jsou zde dvě varianty, jmenovitě jsou to laťové a lamelové rošty. Stále rozšířenější je také možnost polohování pro dokonalé pohodlí.

Ke kvalitnímu spánku nejvíce přispívá právě správná kombinace roštu a matrace! Na trhu najdete velmi mnoho druhů matrací a je nutno podotknout, že tato záležitost bývá častokrát dražší, než člověk počítá. Tato část postele má na polohu těla při spánku mají největší vliv. Při jejím výběru je třeba věnovat pozornost nejen rozměrům, ale i typu jádra matrace, tuhosti, výšce, potahu apod.

Jako příklad poslouží pražská společnost MATRACE A ROŠTY s.r.o. Zde si zákazníci mohou pořídit vše od matrací, přes lamelové rošty a designové postele z masivu až po doplňkový sortiment pro zdravý a pohodlný spánek.

Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale výběr a sladění komponentů postele rozhodně není jednoduchá záležitost!


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 73

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena