Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Obchody a služby > Plánujete výměnu oken? Co byste měli vědět?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Plánujete výměnu oken? Co byste měli vědět?

Fotogalerie:
Plastová okna
Výroba plastových oken
Eurookna
Výroba eurooken

Schránka:
Přidej do schránky.

Už vás nebaví stará okna, která netěsní? Nechápete, jak můžete mít doma stále zimu, když permanentně topíte? Divíte se, že vám okna ještě sama nevypadla z pantů? Uvažujete o revitalizaci rodinného domu? Nebo jste se s ostatními nájemníky domluvili na revitalizaci panelového domu? Výměna starých oken je prvním krokem k úspoře energie a renovaci domu. A to krokem podstatným. Co vše je potřeba předem zvážit?

Jakmile se rozhodnete pro výměnu oken, nabídne se jako první otázka: Máme zvolit raději plastová okna nebo eurookna, tedy okna dřevěnná? Oba typy oken mají své výhody a nevýhody. Plastová okna se oproti eurooknům vyznačují bezúdržbovostí a nižší cenou. Příznivci tradičních přírodních materiálů si mohou mírně připlatit a těšit se z oken dřevěných. O ta je sice potřeba občas pečovat, ale v případě jejich poškození je zde výhoda jednoduché opravy. Plastová okna je nutné při mechanickém poškození vyměnit celá. Další předností eurooken je, že mají na rozdíl od těch plastových výrazně nižší tepelnou roztažnost a lépe propuštějí vlhkost. Co se tepelné a protihlukové izolace týče, u kvalitních oken již v dnešní době mezi plastovými okny a eurookny není velký rozdíl. U obou typů se můžete spolehnout na výborné izolační vlastnosti. Při výběru oken záleží tedy čistě na vašem vkusu, upřednostňovaných vlastnostech a finančních možnostech.

Na co je však třeba dávat pozor, to je kvalita oken a služeb poskytovaných v souvislosti s jejich výměnou. V současnosti si můžete vybrat z mnoha firem, které nabízí okna i kompletní revitalizace domů. Jako ve všech oblastech, i zde se najdou firmy nabízející služby na nižší a vyšší úrovni. Při zvolení nepříliš spolehlivé firmy se může stát, že prvotní nadšení z nových oken brzy vystřídá zklamání z tristní kvality oken a jejich instalace. Jak si tedy vybrat spolehlivou firmu na výměnu oken?

Prvním vodítkem při výběru firmy může být její tradice a stabilita. Každá firma musí samozřejmě nějak začít, ale chcete být zrovna vy tím pokusným králíkem? Pokud byste měli rádi co největší jistotu špičkové kvality oken a bezchybnost jejich instalace, zaměřte se na ověřené firmy, které na českém trhu s úspěchem působí již řadu let. Jednou z takových společností je DEC-PLAST, která vyrábí plastová a dřevěná okna od roku 1994 a nabízí na ně záruku 5 – 10 let. Při výrobě jsou zde používány vysoce kvalitní komponenty a jako jedinný výrobce plastových a nízkoenergetických oken v České republice je rozlišuje podle energetické úspornosti. DEC-PLAST působí po celém Česku a zajišťuje veškeré služby související s instalací oken – od demontáže starých oken po začištění oken nových, doplnění žaluziemi apod. Tato tradiční česká firma komplexně revitalizuje rodinné, obytné i panelové domy. Zkušenosti s výrobou i výměnou oken má tedy hojné.

Už se chystáte na průzkum nabízených typů a výrobců oken? Nezbývá než popřát šťastnou ruku při výběru těch pravých oken do vašeho domu. Ať vám dělají jen radost!


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 8

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena