Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Byty a bydlení > Domácnost > Preferujete nezávislost nejenom na cenách elektřiny?

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Preferujete nezávislost nejenom na cenách elektřiny?

Fotogalerie:
Tepelná čerpadla
Tepelná čerpadla

Schránka:
Přidej do schránky.

Rozhodujete se vyměnit svůj starý plynový kotel či kotel na tuhá paliva? Je pravděpodobné, že mnozí lidé při rozhodování o této výměně berou v úvahu pouze pořízení nového plynového kotle, protože jiné alternativní možnosti neznají. Moderní technologie prokazují, že pro získání energie pro domácnost existuje více možností. Jednou z nich je aktuálně stále více prosazované zařízení zvané tepelné čerpadlo!

Tento alternativní zdroj není na našem trhu ještě zcela běžnou záležitostí, ale cesta, kterou se vydává ho brzy dostane do povědomí většiny obyvatel. Možná se ptáte proč by tato „novinka“ měla získávat na popularitě. Na tuto otázku najdeme odpověď za okamžik. Nejprve by bylo vhodné se dozvědět, co to vlastně je za přístroj a na jakém principu funguje.

Tepelná čerpadla jsou nejenom zdrojem energie pro příští generace, ale už nyní je čas přemýšlet o tomto způsoby získávání energie jako o jedné z předních možností současných domácností. Pomocí tepelného čerpadla od firmy Solarex můžete dosáhnout 80% úspory energie. Využití není omezeno pouze na vytápění domů či bytů, ale také na ohřev užitkové vody či vyhřívání bazénů. Technika tepelných čerpadel patří k nejefektivnějším v oblasti obnovitelných zdrojů, tzn. že vliv jejich provozu na životní prostředí je naprosto zanedbatelný.

Druhů tepelných čerpadel je více. Využívá se energie ze země, z vody i ze vzduchu. Pokud se zaměříme na tepelná čerpadla vzduch voda, můžeme konstatovat, že výhodou oproti čerpadlu země voda je levnější pořizovací cena (především díky ceně vrtů). Způsob fungování je založen na systémů, který nasává vzduch pomocí vzduchové jednotky umístěné venku. Z tohoto vzduchu je odebírána energie a následně je ochlazený vzduch vyháněn do venkovního prostoru. Získaná energie je připravena dodat teplo tam, kam potřebujete. Ještě si myslíte, že tohle moderní zařízení nestojí za investici?

Abychom Vás neokradli o slibovanou otázku ohledně zvyšující se popularity tohoto inovativního způsobu získávání energie, tak přejdeme přímo na věc. Existuje nespočet výhod, které se nabízejí prakticky samy, i když se byť jen trochu zamyslíte nad samotným provozem tepelného čerpadla. Mezi prvními je na místě zmínit určitou nezávislost na cenách energií, jelikož teplo čerpáte přímo z přírody. Ekonomických aspektů je hned více. Zde se naprosto hodí použít slovo „šetření“, protože ušetříte nejenom již zmíněných 80% nákladů na energii, ale navíc budete mít od rozvodné společnosti velmi výhodnou dvoutarifní sazbu dodávky elektrické energie nejen pro tepelné čerpadlo, ale pro celou domácnost. A co se týče návratnosti investice – zde nemusíte mít obavy nekonečného počítání, zda se Vám koupě vyplatila. Je prokázáno, že investice se zákazníkům vrátí do 3-8 let. A s pozitivními stránkami souvisí také ekologičnost, jednoduchý provoz a údržba ( pro zajímavost – ovládání je možno provádět přes internet či mobilní telefon) a neposledním plusem je také fakt, že při provozu nehrozí nebezpečí výbuchu, vznícení nebo otrava oxidem uhličitým.

Možná tohle tepelné zařízení vypadá složitě, ba dokonce pro někoho to může vyznít s nádechem science-fiction. Nicméně, pokud budete zvažovat výměnu starého zdroje energie, možná usoudíte, že tento přístroj na výrobu energie za zamyšlení stojí!


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 17

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena