Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Obchody a služby > Rozhodli jste se pro zámkovou dlažbu? Správná volba!

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Rozhodli jste se pro zámkovou dlažbu? Správná volba!

Fotogalerie:
Zámková dlažba Zámková dlažba Dlažba z přírodního kamene
Dlažba z přírodního kamene
Zemní práce
Zemní práce

Schránka:
Přidej do schránky.

Potřebujete vybudovat nový přístupový prostor k domu či garáži? Hledáte nejlepší řešení pro renovaci chodníku, dvorku nebo terasy? Zámková dlažba je ideální volbou nejen pro tyto případy. Je vhodná i pro větší plochy, jako jsou parkoviště a příjezdové cesty. Je velice funkční a zároveň vypadá působivě.?

Jaké jsou hlavní klady zámkové dlažby? Čím je výjimečná? Zámková dlažba výborně odolává působení mrazu a vody. Je pevná a drží tvar i při vysokém zatížení. Snadno se udržuje a v neposlední řadě působí velice esteticky. Není třeba se držet jedné barvy nebo tvaru. Můžete vytvářet nejrůznější barevné vzory, dělící pásy i složité obrazce. Vše záleží na vašem vkusu a potřebě. Fantazii se meze nekladou. Hlavní výhodou zámkové dlažby je pak možnost jejího rozebrání a následná opětovná instalace či přemístění na jinou potřebnou plochu. A neopomeňme ani nízké pořizovací náklady.

Zámková dlažba – jak na to?

Pokládka zámkové dlažby je založena na skládání dlažebních kamenů, které k sobě perfektně zapadají a tím brání rozpadu i při případném poklesu terénu. Je však důležité pečlivé provedení. Majitelé domů se často ve snaze ušetřit rozhodnou položit dlažbu sami. Pokud nemají s pokládkou zámkové dlažby zkušenosti, mnohdy výsledek zdaleka neodpovídá jejich představám. V případě, že vzájemné vazby a dotyky hran nejsou dostatečné, může při zatížení nebo poklesu terénu dojít k deformaci dlažby. Při pokládce je také nesmírně důležitá správná příprava terénu. Zhutněné a zpevněné dno výkopu musí přesně kopírovat plánovaný sklon budované plochy zámkové dlažby. Následující hrubá a jemná vrstva musí být opět řádně zhutněna. I zdánlivé maličkosti se mohou na výsledku negativně odrazit.

Budoucím majitelům zámkové dlažby se může zdát, že na jejím položení až tak moc není, ale opak je pravdou. Pečlivé provedení je stejně důležité jako výběr kvalitního materiálu. Pokud se budoucí majitel chce vyhnout následným opravám a přestavbám dlažby, je třeba brát tato fakta v potaz a nepodceňovat provedení. Pokládkou zámkové dlažby se zabývají specializované firmy. V Praze se můžete obrátit na společnost REVA, která je synonymem pro pojem kvalitní zámková dlažba Praha. Společnost má dlouholeté zkušenosti v oblasti pokládky zámkové dlažby. Zaměřuje se na nejrůznější zemní práce, disponuje vším potřebným vybavením a zkušenými zaměstnanci. Toužíte-li po zámkové dlažbě rychle a ve špičkové kvalitě, obraťte se na zkušenou firmu. Ušetříte si starosti, čas a výsledek bude nepochybně lepší než při neprofesionální pokládce.

Ještě váháte, zda je zámková dlažba pro vás nejvhodnějším řešením? Nebo uvažujete, na koho se obrátit se zadáním poptávky? Je nejvyšší čas se rozhodnout. Jaro je za dveřmi a s ním ideální doba pro realizaci pokládky. Jste už pro zámkovou dlažbu pevně rozhodnuti? Tak ať vám dělá jen radost!


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 6

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena