Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Kultura a umění > Setkání účastníků velké celorepublikové soutěže Příběhy 20. století

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Setkání účastníků velké celorepublikové soutěže Příběhy 20. století

Fotogalerie:
Setkání účastníků
Setkání účastníků velké celorepublikové soutěže Příběhy 20. století

Schránka:
Přidej do schránky.
Přijďte na školení a zvyšte svoji šanci na výhru! Až do 1. listopadu můžete nahrávat a registrovat příběhy pamětníků - svých prarodičů, rodičů, přátel a známých, do velké soutěže Příběhy 20. století. Hlásit se stále můžete na soutěžních stránkách http://www.pribehy20stoleti.cz, kde také najdete přesná pravidla soutěže. Přijďte se zeptat jak na to Vzhledem k velkému zájmu připravují organizátoři soutěže diskusní setkání s veřejností v pěti krajských městech. Na školení, které povede ředitel Post Bellum a jeden z autorů rozhlasových Příběhů 20. století, Mikuláš Kroupa, se dozvíte, jak správně zpracovat nahrávku a napsat co nejlepší článek. Co můžete zjistit v archivech a jak najít zajímavého pamětníka, počítá se také s vašimi dotazy. Dokumentaristické kurzy a s tím spojené diskuze jsou pro veřejnost zdarma, protože projekt podpořili z Fondu T-Mobile prostřednictvím Nadace VIA. Ještě před samotným školením se ve všech pěti městech můžete setkat s organizátory soutěže v informačním stánku. Zde bude možnost zaregistrovat se do soutěže, seznámit se s dalšími projekty a pro radost si budete moci vyrobit originální placku. Nad šálkem kávy nebo čaje bude prostor i pro váš příběh. Kde a kdy nás najdete
25. 9. Brno
• stánek: Žerotínovo náměstí 8:00 - 17:00
• školení: cafe Atlas (prolink na stránky: www.cafeatlas.cz) od 18:00 26. 9. Ostrava
• stánek: nám. Dr. E. Beneše 8:00 - 17:00
• školení: Antikvariát a klub Fiducia (prolink na stránky: http://www.antikfiducia.com) od 18:00 30. 9. Pardubice
• stánek: křížení ulic Palackého a Havlíčkova 8:00 - 17:00
• školení: restaurace Pod divadlem (prolink na stránky: poddivadlem.cz) od 18:00 1. 10. Plzeň
• stánek: Kopeckého sady (na křížení s Františkánskou ulicí) 8:00 - 17:00
• školení: divadlo Pod Lampou (prolink na stánky: www.podlampou.cz) od 18:00 3. 10. Praha
• stánek: Strossmayerovo náměstí (přes Českou spořitelnou) 8:00 - 17:00
• školení: Krásný ztráty (prolink na stránky: http://krasnyztraty.cz/) od 18:00
Připomínáme, že pro vítěze soutěže jsou připraveny zajímavé ceny v podobě nejmodernější techniky a také vzdělávacích kurzy SCIO a finanční odměny odstupňované podle soutěžních kategorií od 15 000 do 50 000 korun. Vítězí nejen nejzajímavější příběh, ale také nejlépe sepsaný a zdokumentovaný. O třech vítězích v každé kategorii rozhodnou komise složené z renomovaných historiků, publicistů a šéfredaktorů předních deníků a rozhlasových stanic. Organizátoři udělí také zvláštní cenu a cenu veřejnosti. Hlasovat o nejzajímavějším příběhu bude možné od 1. listopadu na soutěžním webu. Zaznamenané vzpomínky budou postupně zpřístupněny na mezinárodním portálu Paměť národa (www.pametnaroda.cz) a vybrané na portálu Moderní dějiny (www.moderni-dejiny.cz). Vítězné příspěvky také publikují přední média jako např. iDNES.cz, MF DNES, Český rozhlas. Vítězům dorostenecké a kategorie pro dospělé nabídne Post Bellum pracovní smlouvu pro profesionální dokumentaristy.
POŘADATELÉ
Soutěž pořádají nezisková sdružení POST BELLUM http://www.postbellum.cz/ http://www.pametnaroda.cz/ PANT http://www.pant.cz/ http://modernidejiny.cz/ PARTNEŘI HLAVNÍ PARTNEŘI: Nadace Crocodille Petr Pudil Jan Dobrovský
PARTNEŘI: Vodafone Scio Coca-Cola
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: Česká televize Český rozhlas MF DNES iDNES.cz 1.10. se chystá v Plzni setkání účastníků velké celorepublikové soutěže Příběhy 20. století, kterou připravili renomované neziskové organizace Post Bellum a Pant.

Rádi bychom umožnili účast co největší skupině lidí, která bude mít jedinečnou příležitost účastnit se odborné a technické přednášky a konzultace s profesionálními dokumentaristy Post Bellum. Dozví se například, jak správně zpracovat nahrávku, jak napsat co nejlepší článek, či co můžete zjistit v archivech. Vstup je zdarma.

Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 123

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena