Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Aktuality > Společnost REC Group se pokusí o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Společnost REC Group se pokusí o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů

Fotogalerie:
Den Země
Den Země
Den Země
Den Země
Den Země
Den Země
Den Země
Den Země

Schránka:
Přidej do schránky.

Společnost REC Group s.r.o. v letošním roce opětovně pořádá akci „Den Země“, tradiční svátek moderního ekologického hnutí. Akce se uskuteční v areálu společnosti ve Starém Městě v pátek 19. dubna 2013 od 8.00 do 21.00 hod. a v sobotu 20. dubna od 13.00 do 21.00 hod.

Součástí Dne Země bude vyhlášení pokusu o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů. O rekord se na Slovácku chtějí pokusit v sobotu 20.4. od 13 do 18 hod. Návštěvníci by ze svých domácností měli přinést vysloužilé elektrospotřebiče, čímž pomohou dobré věci a stanou se součástí nového českého rekordu.

Rovněž v sobotu bude v KOVOZOO přivítáno nové ,,zvíře“, kterým bude bizon! Příchozí si mohou projít celý park s kovovými modely a popřemýšlet nad jménem nového přírůstku. Bizon totiž zatím nemá jméno. V sousedícím kongresovém centru budou moci příchozí shlédnout zajímavé výstavy „Kov a smalt v reklamě a umění“, dále výstavu modulové železnice, ekologickou výstavu „Globální problémy a udržitelný rozvoj“, dokument „Zeměloď pluje“ nebo se účastnit přednášky „Od udržitelného rozvoje k ústupu“, kterou povede světoznámý ekolog Doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc. Z doprovodného programu stojí za zmínku kouzelník Hadaš a jeho školu kouzel, kovářská show, akce hasičů, nebo farmářská stezka. Na hlavním podiu v zahradě vystoupí rockový sbor Svatý Pluk, Ivan Mládek a jeho Banjo Band.

Hlavní pořadatelka Ing. Monika Ondruchová: ,,V průběhu 19-20.4. bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program a spousta aktivit zaměřených na ekologii. Můžete se těšit na segway vozítka, koloběžky, ekologické soutěže, lukostřelbu, tvořivé dílny, tradiční jarmark, vystoupení cimbálových muzik Vinár, Rubáš, Bálešáci nebo Slačáci a na folklórní soubory Dolinečku a Míkovjánek. Pro děti zde bude připravena spousta zábavních atrakcí, skákací hrady, malování na obličej, jízda na ponících, karikaturista, animační program s eko piráty na Lodi Naděje nebo dráha pro šlapací vozítka. Vláček Steelinka bude jezdit na krátké exkurze do areálu dceřiné společnosti OTR Recycling. Prostor na akci pro svou prezentaci budou mít vyhrazeny i partneři, neziskové společnosti a občanské sdružení, se kterými spolupracujeme. Díky nim můžete shlédnout například recyklaci ledničky, bagrovou show nebo ukázku techniky zpracovávající odpad. Na akci si můžete přinést vzorek vody z vaší domácnosti, provedeme vám její fyzikální rozbor a zjistíme kvalitu. Ženy jistě ocení bezplatné líčení bio kosmetikou a celkovou analýzu těla s výživovým poradenstvím. Odpočinout si můžete v bio kavárně u bio kávy, čaje nebo vína.

Páteční dopoledne bude určeno především školám, které se můžou zapojit do velké školní eko olympiády, prověřit své znalosti z oblasti ekologie a vyhrát hodnotné ceny. V tento den se také můžete těšit na Alenu Smolíkovou a pejska Keysi z Talentmanie, kteří se nám představí se svým soutěžním číslem „piráti z Karibiku“ a v jejich druhém vystoupení budeme svědky toho, že i psi umí třídit odpad! Doporučujeme také zhlédnutí animačního ekologického programu „Aby bylo na Zemi milo“, kde budou pomocí písniček prezentována základní témata ekologického a etického myšlení pro děti 4-11 let. O dobrou zábavu na podiu se postarají country kapela Lofoši a V.S.P. band.“

Den Země slaví víc jak miliarda lidí ve175 státech světa. Den Země se tak stal největším ekologickým svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. V našem regionu se k nim v letošním roce díky společnosti REC Group s.r.o., partnerům a podporovatelům akce mohou připojit další tisíce účastníků.

Více informací prosím žádejte na adrese akce@recgroup.cz, tel. 773 550 880, Ing. Monika Ondruchová.


A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 114

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena