Frýdek-Místek na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Frýdek-Místek
Domů - Portál Frýdek-MístekKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Frýdku-Místku, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Články > Kultura a umění > Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně

Fotogalerie:
BLUES ALIVE
BLUES ALIVE
BLUES ALIVE
BLUES ALIVE
BLUES ALIVE
BLUES ALIVE

Schránka:
Přidej do schránky.

Už za měsíc, přesně ve čtvrtek 15.listopadu 2012, zamíří do Zlína největší středoevropský festival bluesové hudby BLUES ALIVE. Festival má v České republice dlouholetou tradici. Už 17 let se koná v Šumperku, kde se hlavní část festivalu uskuteční ve dnech 15.-17. listopadu. Přehlídku doplní už tradiční koncert v polském Chorzowě a také satelitní koncerty po celé ČR. Po roční přestávce se festival vrátí také do pražského Jazz Docku. Nově se na jeden den Blues Alive zastaví i ve zlínském Kongresovém centru.

„Nás, pořadatele festivalu Blues Alive, velmi těší, že jsme se domluvili na spolupráci se Zlínem. Je to především zásluha pana primátora MUDr. Miroslava Adámka, který k nám, do Šumperku, léta na muziku jezdí a je naším příznivcem. Při loňském festivalu jsme si dali schůzku a dohodli naši budoucí spolupráci. Je při ní symbolické, že města Zlín a Chorzow mají smlouvu o partnerství, protože my už léta pořádáme jeden z hlavních koncertů Blues Alive právě v Chorzowě. Šumperský festival letos připravuje už 17. ročník, se Zlínem budeme spolupracovat poprvé, a věříme, že ne naposledy. Garantem jistě bude i Agentura Velryba, která se ujala produkce zlínského koncertu. Přejeme koncertu ve Zlíně úspěch a hodně spokojených návštěvníků“, řekl ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

„Blues Alive je mimořádným počinem. Není určený pro davy, ale pro hudební fajnšmekry, kteří dokáží poznat a ocenit kvalitu. Jde o festival roky prověřený, se skvělým jménem mezi muzikanty, kteří na něm rádi vystupují. Ostatně, stačí se podívat na program, který je nabitý bluesovými osobnostmi. Je výborné, že jsme se s organizátory festivalu dohodli na tom, že Blues Alive se stane součástí i zlínské kultury“, doplnil primátor města Zlína Miroslav Adámek.

A návštěvníci se mohou skutečně těšit na opravdové hvězdy. Přijede například nejvýznamnější bluesová zpěvačka současnosti Shemekia Copeland z USA. Přestože je jí teprve 33 let, už si vydobyla pevné místo na pomyslném bluesovém vrcholu. Získala řada ocenění na obou stranách Atlantiku, vystupovala například s Buddym Guyem, B. B. Kingem, Mickem Jaggerem a Erikem Claptonem. Letos v únoru patřila do nejužšího kroužku hudebníků, kteří zahráli pro manžele Obamovy v Bílém domě.

V roce 2011 na Chicago Blues Festivalu získala Shemekia Copeland oficiálně titul "Královna blues", korunu Koko Taylor jí předala dcera této legendární zpěvačky Cookie Taylor.

Mezi další vystupující budou patřit například americká kapela Low Society, manželé z New Yorku hrající syrové, hrubé blues, přičemž projev dámské poloviny dvojice lze připodobnit ke stylu Janis Joplin.

Domácí zlínskou bluesovou scénu bude zastupovat legendární kapela Blues Station. Předprodej vstupenek v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Akce se koná pod záštitou primátora Zlína Miroslava Adámka. Výtěžek z koncertu bude věnován na charitativní účely při tradičním Novoročním koncertu Města Zlína a Zlínského kraje.


Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 95

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Frýdek-Místek
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2019 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena